Niezwkła historia, która inspiruje od wieków

Podróż do Betlejem to interaktywna, plenerowa inscenizacja, która w niezwykłej, artystycznej formie przedstawia wydarzenie, które zmieniło historię świata. Inscenizacja rezentowana jest w dwa przedświąteczne weekendy oraz w okresie Święta Trzech Króli. Scenariusz do widowiska powstał na podstawie Pisma Świętego.

Spektakl w realizację którego angażuje się corocznie ponad 150 wolontariuszy, przypomina najważniejsze  fakty i przedstawia najpiękniesze sceny historii Bożego Narodzenia. Rozgrywa się w plenerze i zimowej scenerii sześciohektarowego ośrodka wypoczynkowego, który na czas inscenizacji staje się nowotestamentową Judeą, dokąd przybywają pielgrzymi z całgo kraju by wyruszyć w niezwykłą podróż. Widzowie będąc częścią przedstawienia, w asyście rzymskich żołnierzy razem z głównymi bohaterami przedstawianej historii, wyruszają w pełną wrażeń podróż, której celem jest betlejemska stajenka i spotkanie z dzieciątkiem Jezus, Marią i Józefem.

Widowisko ma niezwykłą oprawę muzyczną i medialną, zachwyca realizmem przedstawianej historii, scenografią, kostiumami. Wielką atrakcją są zwierzęta – osły, kozy, owce, króliki oraz towarzyszące wydarzeniu targi pamiątek, płyt z kolędami i filmami z widowiska.

Nazwane „największą multimedialną szopką w kraju” co roku ściąga do regionu tomaszowskiego tysiące widzów z całej Polski oraz z zagranicy.

Organizatorem widowisk jest: Proem, Proem Zako, Proem Edu, SCh Tomy
Współpraca: Savannah Christian Church, USA

Widowisko wielokrotnie było relacjonowane przez ogólnoplskie i lokalne media, m.in. TVN24, TVP Łódź, 1 Program Polskiego Radia, RMF FM, Superstacja, Gazeta Wyborcza, Dziennik Łódzki, TIT i inne lokalne stacje radiowe i telewizyjne oraz gazety.

Więcej informacji na www.dobetlejem.pl

Chce się z nami skontaktować?
Recepcja, tel. 888 434 423, recepcja@proemzako.pl