Promujemy wolontariat i szkolimy

Rejestracja Wolontariuszy

Prowadzimy rekrutację i szkolenie wolontariszy do pracy na chrześcijańskich obozach, konferencjach, imprezach sportowych i kulturalnych. Dwa razy w roku, tj. latem podczas obozów oraz zimą podczas zimowiska, organizujemy kursy których celem jest pomoc w nabywaniu nowych kompetencji i doświadczenia oraz kształtowanie formacji duchowej młodzieży jako przyszłych wierzących liderów i wychowawców.

Inspirując do zaangażowania w wolontariat czerpiemy z Ewangelii i zachęcamy do wzorowania się na postawach i wartościach chrześcijańskich: miłości bliźniego, wrażliwości na potrzeby innych ludzi, poświęcenia i bezinteresownej pomocy.

W sezonie wiosennym organizujemy zlot Zakoaktywacja dla wolontariuszy, ze specjalnym programem motywacyjnym, szkoleniem i rekreacją.

Niewątpliwym atutem  programów Superheros i Zakoaktywacja jest ciekawa forma edukacji, łącząca naukę nowych umiejętności z wypoczynkiem i zabawą, obowiązki z atrakcjami oraz możliwość uczenia się w praktyce poprzez aktywny udział w organizacji gier i zabaw dla dzieci a także budowania relacji przyjaźni z podopiecznymi i innymi wolontariuszami.

Serdecznie zapraszamy młodzież w wieku 14 lat i więcej

Skontaktuj się z nami w kwestii angażu pisząc do Agaty Dwulat pod adres agata@proem.pl. Nasz koordynator wolontariatu, skontaktuje się w kwestii angażu i terminu.