Interaktywne, plenerowe widowisko wielkanocne

Jego premiera odbyła się wiosną 2014 roku. Spektakl z udziałem ponad stu aktorów amatorów, statystów i wolontariuszy, dzieci i młodzieży, nauczycieli bardzo pięknie i wiernie przedstawia nowotestamentową historię życia, misji i śmierci Pana Jezusa Chrystusa z czasów gdy żył na ziemi.

Scenerią widowiska są zrekonstruowane ruiny  XIV wiecznego Zamku Kazimierza Wielkiego w Inowłodzu. Wjazd i brama prowadząca na dziedziniec zamku, wieża, monumentalne mury i podziemia, na czas tej niezwyklej inscenizacji, stają się Jerozolimą, której mieszkańcy entuzjastycznie witają swego wybawcę i króla.

Jezus zgodnie ze zwyczajem wielokrotnie w święto Paschy odbywał podróż do tego miasta. Tam dokonywały się wielkie rzeczy decydujące o losie całej ludzkości. Właśnie tak ważne wydarzenia są treścią widowiska. Widzowie wyruszając w drogę do Jerozolimy, razem z postaciami znanej z kart Pisma Świętego historii, stają się uczestnikami tych doniosłych zdarzeń. Dowiadują się czym wtedy żyło to miasto, są świadkami cudów, które czynił Jezus, idą z nim do wieczernika i ogrodu Getsemane, na sąd do Piłata, pod krzyż na Golgotę… gdzie wypełnił się Boży plan zbawienia ludzi.

Świętego historii, stają się uczestnikami tych doniosłych zdarzeń. Dowiadują się czym wtedy żyło to miasto, są świadkami cudów, które czynił Jezus, idą z nim do wieczernika i ogrodu Getsemane, na sąd do Piłata, pod krzyż na Golgotę… gdzie wypełnił się Boży plan zbawienia ludzi.

Spektakl wystawiany w Wielkim Tygodniu gromadzi tysiące ludzi z okolicznych miast i wiosek, którzy przyjeżdżają z całymi rodzinami by w tak wyjątkowy sposób przypomnieć sobie i przeżyć wydarzenia sprzed 2 tysięcy lat.
Wersję sceniczną tego widowiska można zobaczyć w Teatrze Małym w Manufakturze w Łodzi.

Organizatorem widowisk jest: Proem, Proem Zako, Proem Edu, SCh Tomy
Współpraca: Savannah Christian Church, USA

Widowisko wielokrotnie było relacjonowane przez ogólnoplskie i lokalne media, m.in. TVN24, TVP Łódź, 1 Program Polskiego Radia, RMF FM, Superstacja, Gazeta Wyborcza, Dziennik Łódzki, TIT i inne lokalne stacje radiowe i telewizyjne oraz gazety.

Więcej informacji na www.dojerozolimy.pl

Chcesz się z nami skontaktować?
Halina Kościuk, tel. 606 794 267, halina.kosciuk@proem.pl